Příběhy firem, do kterých investujeme: WALT DISNEY COMPANY

Příběhy firem, do kterých investujeme: WALT DISNEY COMPANY

15. 10. 2021

Co mají investice společného s pohádkami?

V rámci portfolia našich klientů investujeme do S&P 500 indexu, který sdružuje 500 největších amerických firem. Jsou to jedny z největších a nejlepších firem na světě. Jednou z nich je právě Walt Disney Company.

Walt Disney Company je přední mezinárodní rodinnou zábavní a mediální společností. Obchoduje v 5 segmentech: mediální sítě, zábavní parky a letoviska, studia, spotřební zboží a interaktivní média.


Byla založena 16.října 1923 bratry Waltem a Royem O. Disneyovými. V roce 1937 představila první celovečerní animovaný film Sněhurka a sedm trpaslíků.

O pár let později, 2.dubna 1940, vstoupila na burzu. Její hodnota je nyní kolem 319 miliard dolarů a patří k nejúspěšnějším a nejmocnějším zábavním společnostem na světě. Walt Disney Company je veřejně obchodovanou společností, kde největším akcionářem je společnost Vanguard Group Inc.

Disney a pandemie Covid

Pandemie byla pro mnoho společností zničující, ale Walt Disney Company velmi dobře diverzifikovala svá aktiva. Nejvíce v době pandemie těžila ze streamovací platformy Disney +, kterou společnost rozšířila do Evropy. Zvládla tak ustát prázdné zábavní parky, které musely být kvůli pandemii zavřené. Miliony domácností mohly z pohodlí obývacího pokoje sledovat nejen své oblíbené pohádky. V ten okamžik to byl geniální krok. Akcie společnosti se odrazily směrem vzhůru (viz graf vývoje cen akcií Disney) a zaznamenaly neskutečný růst. Walt Disney Company byla schopna růst, i když se některé její segmenty potýkaly s problémy.

Poučení?

Diverzifikace je klíčová. Není dobré vše vsázet na jednoho koně. Společnost Disney na ní staví (a dobře dělá) již několik desítek let. A stejně tak na ni klademe důraz také my v Melior Invest. Investiční portfolio svým klientům sestavujeme vždy tak, aby při krátkodobém neúspěchu jedné složky (fondu/regionu/sektoru ekonomiky), jiná rostla.

Zajímalo by vás, jaké rozložení investice by vyhovovalo právě vám?

Neváhejte nás kontaktovat

Kontakt

Ing. Petra Štěpánková, MBA, EFA

+420 604 218 602

petra@meliorinvest.cz

Přejete si, abychom se vám ozvali telefonicky nebo mailem?

Napište nám, o jaké informace máte zájem, vyplňte vaše kontaktní údaje a my se vám obratem ozveme.

nebo
Tato stránka je chráněna službou Google reCaptcha. Pro více informací navštivte zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky služeb Google.