Nemovitosti = jistota?

Nemovitosti = jistota?

31. 1. 2022

Své peníze chceme uchránit všichni a nejenom před inflací. Jako jeden způsob se nabízí investice do nemovitostí. Jak je to s nimi ale doopravdy?


Mnoho investorů vnímá investici do nemovitostí jako bezpečnější než investici do akcií. Po detailnější analýze však zjistíme, že investice do akcií může být bezpečnější a dokonce i efektivnější.  

Pokud uvažujete o koupi nemovitosti jako investici, je třeba mít jasný investiční plán a dávat si něco tzv. stranou. Představa, že budou všichni nájemníci řádně platit, budou čistotní a vás nečekají žádné další náklady či poplatky, není v souladu s realitou.  

 Jaké jsou nevýhody investice do nemovitosti, které si lidé často neuvědomují?  

Alternativou pak může být investice do globálních nemovitostních fondů. Místo sázky na jednoho koně mají v portfoliu několik stovek nemovitostí (komerčních, rezidenčních, rekreačních) z celého světa. V portfoliích našich klientů hrají důležitou roli. Snižují celkové kolísání hodnoty a zastupují tzv. alternativní investice.

Výhody:  

Pokud přesto chcete koupit nemovitost, kdy je ta nejlepší doba? Investice do fyzických nemovitostí by mohly být vhodnější investicí v situaci, kdy disponujete dostatečným vlastním kapitálem, úrokové sazby jsou nízké a nemovitost tvoří jen menší část z vašeho celkového majetku. 

Nemovitosti do klientského portfolia zcela jistě patří. Doporučuji ale svým klientům, aby investice do nich nepřekračovala 30 % z celkového majetku.

Zajímá Vás investice do nemovitostí?

Neváhejte nás kontaktovat

Kontakt

Ing. Petra Štěpánková, MBA, EFA

+420 604 218 602

petra@meliorinvest.cz

Přejete si, abychom se vám ozvali telefonicky nebo mailem?

Napište nám, o jaké informace máte zájem, vyplňte vaše kontaktní údaje a my se vám obratem ozveme.

nebo
Tato stránka je chráněna službou Google reCaptcha. Pro více informací navštivte zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky služeb Google.