Renta z investic

Renta z investic

27. 4. 2023

„Kolik musím mít zainvestováno, abych mohl/a každý měsíc čerpat zajímavou rentu a mé peníze se přitom dále zhodnocovaly?“


„Kolik musím mít zainvestováno, abych mohl/a každý měsíc čerpat zajímavou rentu a mé peníze se přitom dále zhodnocovaly?“ Připravila jsem pro vás dvě názorné ukázky. Pojďme si ale nejprve vysvětlit, co to vlastně ta renta je. Zjednodušeně se jedná o pravidelný měsíční příjem z vašeho investičního portfolia.

Co je důležité si uvědomit? Pokud budete mít rentu dobře nastavenou a ve svém investičním portfoliu budete mít zainvestováno dostatečné množství peněz, pak můžete čerpat velice zajímavé částky, prakticky celý život.

Na první ukázce vidíte portfolio klienta, který má zainvestováno 5 milionů Kč. Pokud začne pravidelně měsíčně čerpat 30 000 Kč při průměrném zhodnocení portfolia 6 % ročně, vydrží mu tato renta dlouhých 36 let! Celkem si za toto období vyplatí 10,44 milionů Kč.

Ačkoliv mu tedy ročně přistane 360 000 Kč na účtu, jeho zbylé peníze stále pracují a rostou. Vydělají si samy na sebe.

Na druhém obrázku vidíte ukázku zainvestování 5 milionů Kč s výplatou 60 000 Kč měsíčně. Protože si klient vyplácí větší částku, logicky pak získává méně z úroků. Přesto ale může 60 000 Kč rentu pobírat dlouhých 9 let a vyplatí si celkem 6,48 milionů Kč.

Většina našich klientů chce začít s výplatou renty v 60 letech. Ale proč nezačít i dříve a pracovat už jen protože chcete, ne protože musíte…?

Vše zkrátka záleží na Vaší aktuální situaci a konkrétních cílech.

ZAJÍMÁ VÁS DO KTERÝCH FIREM JE DOBRÉ INVESTOVAT? NEBO BYSTE CHTĚLI ZKONZULTOVAT SVÉ PORTFOLIO?

Neváhejte nás kontaktovat

ZDE

Neváhejte nás kontaktovat

Kontakt

Ing. Petra Štěpánková, MBA, EFA

+420 604 218 602

petra@meliorinvest.cz

Přejete si, abychom se vám ozvali telefonicky nebo mailem?

Napište nám, o jaké informace máte zájem, vyplňte vaše kontaktní údaje a my se vám obratem ozveme.

nebo
Tato stránka je chráněna službou Google reCaptcha. Pro více informací navštivte zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky služeb Google.