Chcete jiný přístup než mají ostatní? Chcete skutečně rozumět tomu, jak vaše peníze pracují? Podívejte se na nejčastěji kladené otázky a dozvíte se více.


Kontakt

Ing. Petra Štěpánková, MBA, EFA

+420 604 218 602

petra@meliorinvest.cz

Přejete si, abychom se vám ozvali telefonicky nebo mailem?

Napište nám, o jaké informace máte zájem, vyplňte vaše kontaktní údaje a my se vám obratem ozveme.

nebo
Tato stránka je chráněna službou Google reCaptcha. Pro více informací navštivte zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky služeb Google.

 • Jak vypadá spolupráce?

  Nejdříve je určité důležité zjistit, jak klient ke svým penězům přistupuje a jaké má očekávání. Po stanovení vhodného řešení dochází k zainvestování uložených peněz neboli k nákupu cenných papírů a v průběhu roku se s klientem scházím na pravidelných schůzkách, zasílám klientům reporty o dění na akciových trzích. Každý klient má jiné požadavky a já se jim snažím vyjít vstříc.

 • Kdo jsou moji klienti?

  Moji klienti jsou jednotlivci nebo rodiny, kteří zodpovědně přemýšlí nad svojí finanční rezervou. Buď si svoji rezervu teprve vytvářejí nebo chtějí uchovat její hodnotu anebo ji chtějí zajímavě zhodnotit.

 • Kolik mě to bude stát?

  S klienty mám domluvenou roční odměnu, která se pohybuje od 1 do 1,5% ročně z objemu aktiv, o které se klientovi starám. Samozřejmě čím větší objem, tím menší je moje sazba. Žádné vstupní poplatky ani překvapení pro klienta a tento způsob odměňování používám právě proto, že odstraňuje střet zájmů.

 • Budu mít o své investici přehled?

  Přehled budete mít vždycky. Stav Vašeho portfolia s Vámi budu procházet na pravidelných schůzkách a zároveň budete mít na svoji investici online náhled.

 • Do čeho se investuje?

  V rámci akciové složky se investuje do firem, jejichž výrobky dennodenně používáte, do největších firem na světě, jako jsou Apple, Microsoft, Walt Disney, BMW, Nike, Coca Cola, na co si jen můžete vzpomenout.

 • Je lepší jednorázová nebo pravidelná investice?

  Já doporučuji kombinaci obojího. Klienti, kteří investují jak jednorázově, tak pravidelně dosahují všeobecně lepších výsledků. Pravidelná investice pomůže rezervu pohodlně zvýšit a v dobách poklesu nám umožní investovat za nižší ceny.

 • Jsou investice do akcií rizikové?

  To riziko spočívá spíše v emocích investora. Jelikož hodnota portfolia v čase kolísá a je to naprosto normální. K investicím toto kolísání patří a to kolísání je závislé na dynamice portfolia, což znamená, že čím větší procento akcií, tím vyšší kolísavost, ale zároveň i vyšší potenciální výnos.

 • Co když přijde krize?

  Otázka není co když, ale co až. Důležité je mít plán a nepanikařit. Výkyvy k investování patří. Naopak tyto výkyvy nabízejí zajímavé investiční příležitosti.

 • Co když budu chtít peníze vybrat?

  Peníze máte v případě potřeby do 14 dní na účtu. Je však potřeba zvážit, zda je na výběr ten správný okamžik. Tento okamžik by měl být vždy naplánovaný, nikoliv emocionální, např. z důvodu poklesu na akciových trzích.

 • Jaký můžu očekávat výnos?

  Samozřejmě záleží na dynamice portfolia a časovém horizontu. Čím déle budete investovat, tím lepších výsledků budete dosahovat. na delších časových horizontech se plně projeví složené úročení, které má obrovskou sílu. Je to tzv. efekt sněhové koule a výnos se může pohybovat na dlouhodobém horizontu od 3 do 9% ročně.

Financování nemovitostí

Našim klientům umíme pomoci i s financováním nemovitostí a pojištěním.

Více